Wykrywanie wycieków wody

Dlaczego to jest trudne i nie każdy wyciek znajdziemy ?

Głównie dlatego, że nie każdy wyciek wygląda jak ten na zdjęciu. W większości wypadków są to wycieki rzędu 15-20 m3 na dobę. W przypadku małego wycieku, który jesteśmy w stanie wykryć metodą akustyczną mówimy, o stratach od 5m3 na dobę. Wykrywanie wycieków metodą akustyczną umożliwia lokalizację podczas pracy wodociągu, ale nie zawsze ta metoda jest wiarygodna, szczególnie w przypadku tłumiących dźwięki wodociągów plastikowych. Każdy wyciek jest indywidualny, dlatego i my do każdego tak podchodzimy dopasowując najlepszą metodę detekcji.

A co z małymi wyciekami wewnątrz budynków ?

W tym wypadku również możliwa jest detekcja akustyczna.

Jednakże urządzenie, którego wtedy używamy to mały geofon umożliwiający szukanie wycieku bezpośrednio przez ściany, lub podłogę. W przypadku małych wycieków, których nie usłyszymy przez geofon istnieje możliwość zastosowania gazu znacznikowego, który zostaje wtłoczony do uszkodzonej rury i w miejscu wycieku będzie się przedostawał przez ściany, gdzie jesteśmy w stanie go wykryć z użyciem bardzo dokładnych urządzeń gazowych.

Wykrywanie wycieków na rurach plastikowych ?

To możliwe

Hydrofony to małe mikrofony, które były stosowane już od dawna w celu nasłuchiwania otoczenia w łodziach podwodnych. Dzięki nim wykrywanie wycieków odbywa się bezpośrednio po słupie wody w w rurze wodociągowej, dzięki czemu nawet w przypadku tłumiących dźwięku rur plastikowych istnieje możliwość wykrywania wycieków na dużych odległościach. W takiej sytuacji najczęściej wykorzystujemy system Eureka 3+ w zestawie z Hydrofonami.

Czy metoda gazowa sprawdza się na zewnątrz ?

Oczywiście że tak, ale nie zawsze się opłaca.

Wykrywanie wycieków gazem znacznikowym jest bardzo dokładną metodą wykrywania wycieków, pod warunkiem, że ma do tego odpowiednie warunki. Gaz przedostaje się z miejsca wycieku najszybszą przepuszczalną drogą do powierzchni, dlatego jeśli nad miejscem wycieku jest beton, asfalt, lub różnego pochodzenia podłoże skalne to istnieje ryzyko, że największe jego stężenie będzie w innym miejscu niż sam wyciek. Mimo tego w przypadku, gdy wycieku nie da się znaleźć metodami akustycznymi to jest to jedyna metoda umożliwiająca zidentyfikowanie miejsca uszkodzenia rurociągu.

A co z ciepłownictwem ?

Możemy wykrywać wycieki akustycznie, reflektometrem i gazowo.

W przypadku systemów kanałowych możemy stosować urządzenia elektroakustyczne i detektory gazu znacznikowego, rury preizolowane, które są wyposażone w sieć alarmową umożliwiają dodatkową detekcję za pomocą reflektometru. W przypadku małych instalacji, lub ogrzewania podłogowego, wycieki wykrywamy za pomocą gazu znacznikowego i małego geofonu.

Szczegóły kontaktu

Adres:

Dworcowa 38/26 05-500 Piaseczno

Nr. telefonu:

(+48) 503 514 082

Poniedziałek - Piątek: 08.00 – 16.00
W przypadku nagłych sytuacji dostępni jesteśmy również poza wymienionymi godzinami.

Skontaktuj się z nami

Lokalizatory kabli i rur w ziemii, lokalizatory uszkodzeń kabli, detektory gazów, detektory wycieków wody drony podwodne, kamery inspekcyjne, przepływomierze - RD Tech

RD Tech s.c.

Profesjonalna urządzenia do lokalizacji infrastruktur podziemnych, a także ich uszkodzeń. Kamery inspekcyjne i roboty do prac podwodnych. Detektory gazowe do lokalizacji wycieków i ochrony personalnej.

Dane firmy

NIP: 123-131-27-57
REGON: 363-757-236

Dane kontaktowe

ul. Dworcowa 38/26
05-500 Piaseczno
POLAND

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 16.00

Newsletter

Autoryzowany serwis producentów: Radiodetection, Riser Bond, Pearpoint, Primayer, Deep Trekker i Riken Keiki.

Bogata oferta handlowa produktów renomowanych producentów.

20 letnie doświadczenie pracowników wykorzystywane jest do precyzyjnego wskazywania infrastruktur podziemnych i ich uszkodzeń.

Oferujemy profesjonalne szkolenia teoretyczne, oraz praktyczne z obsługi urządzeń oferowanych przez naszą firmę.