Lokalizacja kabli i trasowanie rur

Jak wykrywamy infrastrukturę podziemną ?

Przewody miedziane i rury metalowe są elementami ciągłymi infrastruktury podziemnej, dlatego zgodnie z prawem Michaela Faradaya z roku 1831, w każdym obwodzie zamkniętym o zmiennym polu elektromagnetycznym pojawia się siła elektromotoryczna indukcji. Przy czym strumień indukcji magnetycznej może być wywołany przez źródła zewnętrzne jak i przez płynącą energię wewnętrzną.

Inwestycje w terenie i prace ziemne zazwyczaj wiążą się z koniecznością dokładnej lokalizacji instalacji podziemnych. Pracownicy budownictwa, drogownictwa, energetyki czy telekomunikacji, rozpoczynając każde przedsięwzięcie, muszą upewnić się, jak rozlokowane są sieci kanalizacyjne, wodociągowe, gazowe i elektryczne. Dane geodezyjne często są nieścisłe i podczas ingerencji w grunt nie powinno się opierać jedynie na planach terenu. Ryzyko uszkodzenia rur czy kabli jest zbyt wielkie, by wkraczać wgłąb bez odpowiedniego rozpoznania. Zapewni je zestaw specjalistycznych narzędzi, wykorzystujących najnowsze zdobycze techniki.

RD Tech oferuje Państwu usługi geolokalizacyjne, niezbędne przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac ziemnych. Dysponujemy wysokospecjalistycznym sprzętem brytyjskiej marki Radiodetection – jesteśmy jego wyłącznym dostawcą na polskim rynku. Trasowanie rur, kabli i innych obiektów znajdujących się pod ziemią wykonujemy z gwarantowaną precyzją. Jesteśmy pewni swoich pomiarów dzięki niezawodności urządzeń, które pozwalają na wybór jednej z optymalnych metod i uzyskanie pewności co do lokalizacji ewentualnych przeszkód na drodze pracowników Waszego przedsiębiorstwa.

Czy jesteśmy w stanie wszystko znaleźć ?

Niestety nie

Dzieje się tak dlatego, że w obecnych czasach pojawia się coraz więcej rur plastikowych i przewodów światłowodowych, które nie są możliwe do wykrycia tradycyjnymi metodami z użyciem lokalizatorów elektromagnetycznych. Jednakże w sytuacji, w której sieć jest wykonana w sposób prawidłowy, tj. zabezpieczenie w postaci taśmy metalowej, lub przewodu, ewentualnie znaczników magnetycznych OMNI/EMS, zlokalizowanie takiej infrastruktury jest jak najbardziej możliwe.

Robimy wszystko, aby znaleźć kabel i rurę z największą dokładnością!

A jeśli tak jest, to ?

Nasze lokalizatory potrafią wykryć kable i rury z dokładnością do 3% głębokości, a to oznacza, że w przypadku kabla umiejscowionego na głębokości 1 metra są jedynie 3 cm błędu pomiaru. W przypadku kabli energetycznych sprawa jest prosta i wystarcza sam lokalizator. W reszcie przypadków stosujemy potężny 10 watowy generator, który umożliwia sztuczne generowanie sygnału na duże odległości. W przypadku kanalizacji używamy sond sygnałowych, które umożliwiają wykrywanie rur będących na głębokości do 15 metrów. 

Szczegóły kontaktu

Adres:

Dworcowa 38/26 05-500 Piaseczno

Nr. telefonu:

(+48) 503 514 082

Poniedziałek - Piątek: 08.00 – 16.00
W przypadku nagłych sytuacji dostępni jesteśmy również poza wymienionymi godzinami.

Skontaktuj się z nami

Lokalizatory kabli i rur w ziemii, lokalizatory uszkodzeń kabli, detektory gazów, detektory wycieków wody drony podwodne, kamery inspekcyjne, przepływomierze - RD Tech

RD Tech s.c.

Profesjonalna urządzenia do lokalizacji infrastruktur podziemnych, a także ich uszkodzeń. Kamery inspekcyjne i roboty do prac podwodnych. Detektory gazowe do lokalizacji wycieków i ochrony personalnej.

Dane firmy

NIP: 123-131-27-57
REGON: 363-757-236

Dane kontaktowe

ul. Dworcowa 38/26
05-500 Piaseczno
POLAND

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 16.00

Newsletter

Autoryzowany serwis producentów: Radiodetection, Riser Bond, Pearpoint, Primayer, Deep Trekker i Riken Keiki.

Bogata oferta handlowa produktów renomowanych producentów.

20 letnie doświadczenie pracowników wykorzystywane jest do precyzyjnego wskazywania infrastruktur podziemnych i ich uszkodzeń.

Oferujemy profesjonalne szkolenia teoretyczne, oraz praktyczne z obsługi urządzeń oferowanych przez naszą firmę.