Portasonic 2.FLO

Przenośny przepływomierz ultradźwiękowy Portasonic firmy Coltraco w wersji FLO 2.0. Urzędzenie do mierzenia przepływu cieczy to kompletny system pomiarowy wykorzystujący technologię ultradźwięków. Portasonic nadaje się do pomiaru natężenia przepływu cieczy we wszystkich typach rurociągów wykonanych z metalu, oraz tworzywa sztucznego. Maksymalna procentowa obecność ciał stałych wynosi 10%. Wysoka jakość zastosowanych podzespołów gwarantuje dokładność pomiaru na poziomie +/- 0.5%.

Bezinwazyjny przepływomierz Portasonic dzięki niewielkim rozmiarom, oraz prostej obsłudze jest idealnym rozwiązaniem dla firm serwisujących sieci wodne. Narzędzie można zastosować do kontrolnych pomiarów przepływu, pomiarów rozliczeniowych, a także do zweryfikowania przepływomierzy stacjonarnych. Portasonic FLO oferuje szerokie zastosowanie w różnych branżach, oraz instalacjach.

Ultradźwiękowy przepływomierz do rur DN2500

Przepływomierz ultradźwiękowy do rur o dużych średnicach w zależności od włączonego trybu wskazuje: prędkość przepływu, ilość przepływającej cieczy, oraz wartość termalną. Lekki przepływomierz dostosowany jest do pracy na rurociągach o przekrojach od DN15 do DN2500. Czujniki przepływomierzy posiadają wbudowaną funkcję pomiaru grubości ścianek rur, która znacząco ułatwiaj pracę i przekłada się na wydajność urządzenia.

Precyzyjny przepływomierz przenośny oferuje dużą dokładność pomiaru mierząc przepływ o prędkości od 0.01m/s do 25 m/s. Ponadto sprzęt zachowuje rozdzielczość pomiarową na poziomie 0.25mm/s, oraz częstotliwość 1Hz. Mobilny przepływomierz gwarantuje długi czas pracy do 12 godzin stosując jedną baterią 9V. Przepływomierze ultradźwiękowe Coltraco to intuicyjne systemy posiadające zaprogramowane typy cieczy dla łatwiejszej pracy w terenie.

Przenośny przepływomierz Coltraco

System przenośny do pomiaru przepływu cieczy zawiera dwa przetworniki w zestawie do zastosowania na rurociągach o różnych średnicach. Wykonane ze stali nierdzewnej sensory przepływomierza gwarantują stały i dokładny pomiar instalacji. Przetwornik standardowy dostosowany jest do rur o średnicy w przedziale DN15 – DN700. Przy większych przekrojach wymagany jest duży czujnik stosowany na instalacji do 2500mm.

Proste urządzenie do pomiaru przepływu cieczy

Coltraco Portasonic FLO 2.0 to prosty przepływomierz przeznaczony do badania prędkości, oraz ilości przepływającej cieczy. Obsługiwany jedną ręką oferuje precyzyjne wykrywanie, oraz powtarzalność procesu pomiarów. Przepływomierze cieczy akustycznie przewodzących to idealny przyrząd na wykonanie tymczasowych miejsc na pomiar przepływu bez przerywania procesu pracy sieci. Zasilanie bateryjne, oraz możliwość stosowania w wysokich i niskich temperaturach gwarantuje szerokie zastosowanie przepływomierza.