Przepływomierz Ultradźwiękowy PortaSonic Flo2

Portasonic FLO to zaawansowany przepływomierz ultradźwiękowy, który zapewnia precyzyjne i nieinwazyjne pomiaru przepływu cieczy w rurach. Dzięki innowacyjnej technologii ultradźwiękowej jest w stanie dokładnie mierzyć przepływ w różnych warunkach, włącznie z cieczami o dużej lepkości, a także w trudno dostępnych miejscach.

  • Bezinwazyjny pomiar ultradźwiękowy
  • Wbudowany miernik grubości ścianek
  • Zakres średnic DN15 – DN2500
  • Wbudowany oscyloskop do pozycjonowania czujników

Pomiar ultradźwiękowy DN15 – DN2500

Kalkulator zużycia ciepła

Wbudowany miernik grubości ścianek

Najważniejsze funkcje

Przenośny, ultradźwiękowy przepływomierz Portasonic 2.FLO

Portasonic 2.FLO to wszechstronne urządzenie zapewniające precyzję pomiaru dzięki wykorzystaniu technologii ultradźwiękowej. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi kompletny zestaw pomiarowy umożliwiający pomiar natężenia przepływu cieczy we wszystkich typach rurociągów wykonanych z metalu, oraz tworzywa sztucznego z dokładnością na poziomie +/- 0.5%. Niezwykle wygodny w użytkowaniu i bezinwazyjny ułatwia codzienną pracę serwisantom sieci wodnych i nie tylko.

Wszechstronny i wiarygodny

Przepływomierz ultradźwiękowy Portasonic 2.FLO zapewnia bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Nadaje się do pomiaru przepływu na rurociągach o przekrojach od DN15 do DN2500. Wbudowana funkcja pomiaru grubości ścianek rur znacząco ułatwia natomiast pracę i zwiększa jej wydajność. Dodatkowym atutem jest duża wewnętrzna baza danych dotycząca materiałów rur, płynów i wykładzin. Przepływ mierzony jest w przedziale od 0.01 m/s do 25m/s z dokładnością +/- 0.5%, co zapewnia wysoką wiarygodność odczytu. Wszystko dzięki zaawansowanym technologicznie podzespołom, które pomagają również diagnozować problemy z siecią!

Przenośny i wytrzymały

Portasonic 2.FLO ma niewielkie wymiary i wagę, co czyni pracę z nim wygodniejszą. Zasilanie bateryjne (jedną standardową baterią 9V) pozwala nawet na 12 godzin nieprzerwanej pracy. Klasa szczelności na poziomie IP65 zapobiega wnikaniu do środka obudowy wody, kurzu, pyłu itp., zwiększając żywotność urządzenia. Ponadto pomiar dokonywany jest bezkontaktowo, co eliminuje ryzyko uszkodzenia sprzętu na skutek kontaktu z płynem. Jednocześnie umożliwia to bardzo szybkie i bezproblemowe dokonanie pomiaru, bez dodatkowych kosztów.

Wybierz Portasonic 2.FLO, jeśli zależy Ci na wygodniejszej i dokładniejszej pracy. Pomiaru przepływu można dokonać jedną ręką, w zaledwie kilka chwil, bez przerywania procesu pracy sieci. Szerokie możliwości pozwalają na jego zastosowanie w wielu sytuacjach!

Dane techniczne i dokumenty

Typy cieczyCzyste ciecze o maksymalnej zawartości ciał stałych / gazu do 10%
Metoda pomiaruPróbkowanie ultradźwiękowe
Dokładność0.5% mierzonej wartości
Prędkość0.01m/s – 25 m/s
Zakres średnicDN15 – DN2500
Rozdzielczość pomiarów0.25mm/s
Powtarzalność0.15% mierzonej wartości
Częstotliwość pomiaru1Hz
Jednostki pomiarowePrędkość przepływu | Objętość przepływu | Natężenie przepływu | Ilość energii (ciepła)
Dodatkowe funkcjeWbudowany oscyloskop | Pomiar grubości ścianek 2mm – 20mm
Wymiary i waga220 x 85 x 33 mm | 434 gram
Temperatura pracyJednostka główna: -10°C – +65°C
Sensory: -20°C – +150°C
Stopień ochronyJednostka główna: IP65
Sensory: IP66
Wymiary sensorówStandardowy: 40 x 20 x 25 mm
Opcjonalny: 60 x 80 x 35 mm
Przewód sensora: Standardowo 1,5m (Dłuższy przewód jako opcja)
ZasilanieBateria 9V | 12h ciągłej pracy

Pliki do pobrania

Karta katalogowaPobierz