Przepływomierze

DeltaWaveC

Precyzyjny i prosty w obsłudze przepływomierz ultradźwiękowy do bezinwazyjnych pomiarów przepływu, oraz ciepła w instalacjach cieczowych i gazowych.

  • Bezinwazyjna praca
  • Stosowany na średnicach DN10 – DN6000
  • Auto-optymalizator ułatwiający montaż i dostosowanie
  • Pomiar niezależnych rurociągów jednym urządzeniem
  • Pomiar zużycia ciepła na zasilaniu i powrocie
  • Dostępna wersja stacjonarna

Pomiar przepływu

Pomiar masy

Pomiar energii cieplnej

Najważniejsze funkcje

Przepływomierz DeltaWaveC do pomiaru prędkości przepływu gazu i cieczy

Przepływomierz Systec Controls DeltaWaveC Ultrasonic do gazu i cieczy to zaawansowane urządzenie pomiarowe, które służy do pomiaru przepływu zarówno gazu, jak i cieczy w różnych zastosowaniach przemysłowych. Urządzenie wykorzystuje technologię ultradźwiękową, która umożliwia dokładny pomiar prędkości przepływu bez konieczności bezpośredniego kontaktu z cieczą lub gazem.

Przenośny przepływomierz deltawaveC-P przejmuje mobilne pomiary próbek losowych i zadania pomiarowe przez dłuższy okres czasu. Stacjonarny model deltawaveC-F przeznaczony jest do stałego montażu i ciągłych pomiarów. Oba urządzenia stosują sprawdzoną, wysoce precyzyjną ultradźwiękową metodę różnicy czasu przebiegu sygnałów. Za pomocą najnowszych cyfrowych procesorów sygnałów deltawaveC pracuje wysoce precyzyjnie. Urządzenie dostosowane jest do szybkiej konfiguracji pozwalającej na pomiary w czasie niższym niż 1 minuta. Dzięki zastosowanemu systemowi przypięć czujników, urządzeni może zostać szybko zamontowane i wprowadzone w tryb pomiarów. Duży ekran podświetlany od tyłu prezentuje wszystkie opcje menu oraz komunikaty. Przejrzysta struktura menu oraz łatwa obsługa za pomocą ośmiu przycisków przyczyniają się do przyjemnego używania.

Urządzenia deltawaveC przyczyniają się do optymalizacji kosztów eksploatacji.

Inteligentny przepływomierz ultradźwiękowy DeltaWaveC

Przepływomierz ultradźwiękowy DeltaWaveC do gazu i cieczy oferuje wiele zalet, w tym bardzo wysoką dokładność pomiaru, stabilność oraz trwałość, co czyni go idealnym narzędziem do zastosowań przemysłowych. Urządzenie jest również bardzo łatwe w obsłudze i konserwacji, dzięki czemu jego użytkowanie jest bardzo wygodne.

Przepływomierz DeltawaveC z systemem automatycznego optymalizowania pomiarów świetnie radzi sobie nawet w problematycznych miejscach pomiaru. Rura i ciecze są złożonym systemem dźwiękowym, który niejednokrotnie wymaga niestandardowego podejścia. Akustyczna charakterystyka determinuje, jak funkcjonuje sprzężenie sygnałów ultradźwiękowych oraz jak mocno sygnały zostają zniekształcone. Optymalny montaż przetworników ultradźwiękowych oraz inteligentna optymalizacja sygnałów wpływają znacznie na siłę sygnału oraz jego zniekształcenie, a tym samym dokładność oraz niezawodność pomiaru. Wysoki poziom sygnałów stanowią rezerwy, gdy oddziałują zakłócenia, np. w formie pęcherzyków gazów, rosnących inkrustacji, kompatybilności elektromagnetycznej, zanieczyszczeń w rurociągach.

Automatyczna optymalizacja sygnału polepsza w szczególności przy niekorzystnych kombinacjach mocy i sygnału znacznie wpływa na jakość jakość: pomiar ma mniejsze błędy punktu zerowego, większą dokładność, mniejsze szumy w wartości pomiaru i więcej rezerw przeciwko pływowi pęcherzyków powietrza, materiałów stałych, zakłóceń kompatybilności elektromagnetycznej. Nawet w łatwych miejscach pomiaru optymalizacja sygnału redukuje błędy punktu zerowego i pozwala na bardziej dynamiczne pomiary przy niższych wariancjach wartości pomiaru.

Precyzyjne przetworniki ultradźwiękowe DeltaWaveC

Wysoce wydajne przetworniki ultradźwiękowe Systec Controls zostały zoptymalizowane pod kątem wykorzystania sygnałów a co za tym idzie znakomitej jakości pomiaru. Przepływomierz ultradźwiękowy do gazu i wody DeltawaveC poprzez trzy różne rodzaje przetworników ultradźwiękowych pokrywa praktycznie wszystkie zastosowania pomiaru przepływu. Jedno urządzenie do prawie wszystkich zadań pomiarowych! Wszystkie czujniki zostają zewnętrznie przypięte do rurociągu i dostarczane z materiałami montażowymi. Instalacja odbywa się w przeciągu kilku minut, bez niepotrzebnej ingerencji w rurociąg i przerywania jego pracy. Sensory mogą w zależności od miejsca i aplikacji być podłączone w trybie Z, V lub W.

DeltaWaveC za pomocą technologii AND (Anti Noise Deflector) fale ultradźwiękowe prowadzone i sprzężone są w ten sposób, że niechciane echa oraz rozproszenia sygnałów są niwelowane, przez co szumy (Noise) są redukowane i tym samym energia jest dostępna do dyspozycji jako moc sygnału użytecznego. Przetworniki ultradźwiękowe dzięki metalowej obudowie mogą być używane z przetwornikami przeznaczonych do wysokich temperatur do 380°C. W ten sposób związany z niskimi kosztami mogą zostać zrealizowane zastosowania związane z wysoką temperaturą, jak np. ciepło przesyłane na odległość bez użycia drogich specjalnych przetworników.

Dane techniczne i dokumenty

Dostępne wersjePrzenośna | Stacjonarna | Stacjonarna ATEX
ObsługaIntuicyjna za pomocą 8 przycisków
WejściaWersja Przenośna:
2×4…20 mA (NAMUR NE43)
1 x przekaźnik impulsowy (20, 40, 60 ms),
1 x przekaźnik,
1 x MicroUSB

Wersja Stacjonarna:
2×4…20 mA (NAMUR NE43), 1 x przekaźnik impulsowy
(20, 40, 60 ms),
1 x przekaźnik,
opcjonalnie:
RS232 / RS485, RS485 wsparcie Modbus (RTU/ASCI)
Wyjścia2 x PT 100
Zapis danychWartości pomiarowe i diagnostyczne (CSV) | Wbudowana pamięć 4GB
Interwał zapisywania1 sek. – 24h
Kanały pomiaruWersja Przenośna: 1
Wersja Stacjonarna: 1 (Opcjonalnie 2)
ZasilanieWersja Przenośna: Zintegrowany akumulator (Praca 12 godz.) | 220V Wtyczka
Wersja Stacjonarna: 85-264VAC, 18-36VDC (opcjonalnie)
Stopień ochronyWersja Przenośna: IP40
Wersja Stacjonarna: IP65
EkranQVGA (320×240), czarny, biały, możliwość ustawienia podświetlania od tyłu ekranu
Zakres średnicDN10 – DN6000
Zakres pomiaru-130…++3m/s
Funkcje pomiaruPrzepływ objętościowy, prędkość przepływu, moc ciepła

Pliki do pobrania

Karta katalogowaPobierz