Lokalizatory kabli, rur i markerów

RD8200SG

RD8200SG to innowacyjne i zaawansowane rozwiązanie, stworzone z myślą o profesjonalnych potrzebach lokalizacji i mapowania podziemnych instalacji. Zaprojektowany jako narzędzie “Survey Grade”, oferuje użytkownikom precyzję na poziomie geodezyjnym, czyniąc proces lokalizacji bardziej dokładnym i efektywnym niż kiedykolwiek wcześniej.

  • 22 częstotliwości aktywne
  • Automatyczna filtracja zakłóceń
  • 5 trybów pasywnych
  • 4 częstotliwości sond
  • Wibracje i funkcja SWING
  • Konstrukcja IP65
  • Wbudowany moduł GNSS o jakości geodezyjnej
  • 3 letnia gwarancja

Lokalizacja przewodów

Lokalizacja rur

Lokalizacja uszkodzeń

Wbudowany GPS GNSS

Najważniejsze funkcje

RD8200SG – Survey Grade: Zaawansowane Narzędzie do Lokalizacji i Mapowania Podziemnych Instalacji

RD8200SG to zaawansowane narzędzie, które łączy w sobie elastyczność, precyzję i niezawodność, aby sprostać różnorodnym potrzebom biznesowym związanych z lokalizacją i mapowaniem podziemnych instalacji.

Dzięki możliwości wyboru preferowanej aplikacji mobilnej, RD8200SG dostosowuje się do Twoich indywidualnych preferencji. Kompatybilność z systemem Android pozwala na korzystanie z dowolnego telefonu lub tabletu, oferując elastyczność w doborze urządzenia, które najlepiej spełni Twoje potrzeby. Dodatkowo, narzędzie to współpracuje z różnymi dostawcami usług korekcyjnych, umożliwiając optymalizację precyzji lokalizacji zgodnie z wymaganiami projektu.

RD8200SG oferuje możliwość pomiaru i precyzyjnego pozycjonowania jednym przyciskiem

Wbudowany GPS GNSS o dokładności geodezyjnej

RD8200SG umożliwia ekspertom od mapowania jednoczesne mapowanie i lokalizację podziemnych instalacji. Eliminuje także potrzebę dodatkowego szkolenia dla operatorów mediów, umożliwiając budowę kompleksowej inwentaryzacji dużych, podziemnych sieci infrastrukturalnych.

GNSS umożliwia określanie lokalizacji poprzez pomiar czasu, jaki sygnały satelitarne potrzebują na dotarcie do odbiornika. Im więcej satelitów widzi odbiornik, tym dokładniejsza jest lokalizacja. Działanie systemu opiera się na precyzyjnych pomiarach czasu i skomplikowanych obliczeniach matematycznych. Lokalizator kabli i rur RD8200SG wykorzystuje technologię Real-Time Kinematic (RTK), która pozwala uzyskać bardzo precyzyjne dane lokalizacyjne w czasie rzeczywistym. W celu pomiaru odbiornik bazowy przesyła dane korekcyjne (poprawki) do odbiornika ruchomego w czasie rzeczywistym. Te korekty eliminują błędy w sygnałach satelitarnych, takie jak opóźnienia atmosferyczne, co pozwala uzyskać bardzo precyzyjne pomiary. RD8200SG oferuje dokładność na poziomie 0.01m + 1ppm CEP.

RD8200SG zaawansowane funkcje lokalizacji

Lokalizatory z serii RD8200, oraz RD7200 w tym model SG wyposażone są w funkcję wykrywania uszkodzeń kabli. Urządzenie wykorzystuje w tym celu metodę potencjałów krokowych, czyli tzw. pomiar krokowy z Ramką A. W tej diagnostycznej procedurze, impulsy prądu o niskiej wartości generowane są przez specjalny układ, a następnie wprowadzane do badanego kabla. W miarę przemieszczania się prądu krokowego przez izolację kabla, elektrody pomiarowe rejestrują zmiany napięcia na powierzchni izolacji. Analiza uzyskanych wyników pozwala precyzyjnie zlokalizować obszary, gdzie izolacja uległa uszkodzeniu.

Opatentowany przez Radiodetection™ system SWING ułatwia stosowanie poprawnej techniki lokalizacji infrastruktury podziemnej. Modele RD8200 i RD7200 posiadają wbudowany żyroskopowy system pomiarowy, który ostrzega użytkownika o nadmiernym kołysaniu, zapewniając prawidłowe użytkowanie.

Technologia TruDepth™ wyświetla pomiary głębokości i prądu tylko wtedy, gdy RD7200 jest prawidłowo zorientowany nad celem. Spójność pomiarów daje dużą pewność, że przestrzegana jest właściwa trasa sieci.

Dane techniczne i dokumenty

Aktywne częstotliwości22 częstotliwości
Częstotliwości sond4 częstotliwości
Tryby pasywne5 tryby pasywne
Filtry trybu PowerTak
Kompas w trybach pasywnychCPS, Power
Kompas w trybach aktywnychTak
Głębokość w trybie PowerTak
CALSafe™Opcja
Lokalizacja uszkodzeń izolacjiTak
Akumulatory Litowo-JonoweOpcja
3 letnia gwarancjaPo rejestracji urządzenia

Pliki do pobrania

Karta katalogowaPobierz
Specyfikacja technicznaPobierz