Lokalizator z magnetometrem PL-TT

Lokalizator kabli i rur PL-TT oferuje wiele aktywnych częstotliwości w zakresie od 512 Hz do 131 kHz oraz częstotliwości mocy biernej. Może również pracować z generatorem PL-VF3.

  • Dowolnie zaprogramowana częstotliwość
  • Wbudowany magnetometr
  • Wskazywanie pomiaru głębokości
  • Generator 3W
  • Obudowa z włókna węglowego

Lokalizacja kabli i rur

Wbudowany magnetometr

Najważniejsze funkcje

Wykrywacz obiektów ferromagnetycznych i kabli PL-TT

Lokalizator PL-TT został zbudowany w oparciu o zaawansowaną technologię. Solidnie zaprojektowany i dobrze wyważony odbiornik zawiera ekran LCD zapewniający względną i rzeczywistą siłę sygnału, a także głośnik o zmiennej wysokości dźwięku. Dzięki dwóm trybom lokalizacji linii do wyboru instrument może być obsługiwany w celu szybkiego i prostego lokalizowania. Głębokość przewodu można oszacować zarówno w trybach aktywnych jak i pasywnym trybie Power.

Wszelkie zasuwy, hydranty podziemne, pokrywy studzienek i zbiorniki w swoich konstrukcjach posiadają żelazne elementy. Takie instalacje nazywa się obiektami ferromagnetycznymi. Charakteryzują się one wysoką wrażliwością na pole magnetyczne, które wykrywa magnetometr.

Lokalizacje włazów i instalacji pod ziemią można określić dzięki PL-TT. Przyrząd wyposażony jest w Tryb Power mierzący wartość prądu sygnałowego kabli energetycznych pod napięciem. Ponadto narzędzie może wykrywać sondy sygnałowe i współpracować z dowolnym nadajnikiem sygnałów.

PL-TT wskazuje głębokość zarówno w trybie aktywnym jak i trybie Power.

Lokalizator PL-TT ze wskazywaniem głębokości instalacji

Detektor wykrywający kable energetyczne, oraz rury PL-TT jest łatwy w obsłudze i trwały dzięki standardowi IP65. Odporna na uderzenia obudowa charakteryzuje niewielkie wymiary i konstrukcję tyczki. Wraz z zestawem dostarczane jest wyposażenie dodatkowe, takie jak:

  • Generator 3 watowy
  • Torba transportowa
  • Baterie alkaliczne do lokalizatora i nadajnika
  • Instrukcja obsługi

Opcjonalne sondy sygnałowe mogą być pomocnym dodatkiem do wskazywania zakopanych rur plastikowych. Z ich pomocą instalacje podziemne mogą być wykrywane odpowiednią metodą w zależności od zakłóceń, pracy sieci i doświadczenia użytkownika.

Wykrywacze metali żelaznych i instalacji Subsurface Instruments

Amerykańska firma Subsurface Instruments jest dostawcą licznych rozwiązań do obsługi i diagnostyki instalacji rurowych, oraz kablowych. Producent ze Stanów Zjednoczonych w swojej ofercie posiada trwałe i profesjonalne magnetometry i lokalizatory do wykrywania instalacji metalowych, a także plastikowych. Przykładem są wodoodporne lokalizatory obiektów ferromagnetycznych – podwodny magnetometr ML-3S.

Lokalizator kabli i rur posiadający tryb pracy magnetometru PL-TT do zbierania sygnałów spod ziemi. Dzięki prostej obsłudze sprzęt może wykrywać liczne instalacje podziemne zarówno liniowe jak i pionowe. Urządzenie wspiera wszelkie akcesoria dodatkowe w postaci klamry nadającej bezprzewodowej, a także standardowo dostarczanego wraz z zestawem generatorem 3 watowym.

Dane techniczne i dokumenty

Aktywne częstotliwości512 Hz do 131 kHz*
Częstotliwości sondBrak
Tryby pracySzczytowy, Strzałki naprowadzające
Tryby pasywnePower, CPS
Filtry trybu PowerNie
Kompas w trybach pasywnychNie
Kompas w trybach aktywnychNie
Głębokość w trybie PowerTak
CALSafe™Opcja
Lokalizacja uszkodzeń izolacjiNie
ZasilanieBaterie AA
4 letnia gwarancjaPo rejestracji urządzenia

*Standardowo zaprogramowane częstotliwości: 512Hz, 640Hz,4kHz, 33kHz, 65kHz, 200kHz. Częstotliwości niestandardowe programowane są na życzenie przed zakupem urządzenia.

Pliki do pobrania

Karta katalogowaPobierz