Polska dystrybucja

Lokalizator CAT4 oferowany przez nas pochodzi z polskiej dystrybucji Radiodetection. Wszystkie lokalizatory posiadają polskie oznaczenia, oraz są pozbawione blokady kalibracyjnej uniemożliwiającej pracę urządzenia po upłynięciu czasu ważności kalibracji od daty zakupu.

Wykrywacz instalacji podziemnych Cat4 to nowoczesny sprzęt do lokalizacji i unikania kabli w ziemi. Cat4 jest wyposażony w generator sygnałów Genny4. Są to produkty wiodącej na rynku firmy Radiodetection®

Produkty CAT4® i Genny4® zapewniają kompleksową gamę urządzeń do unikania kabli po ziemią, które pomagają profesjonalistom w stosowaniu najlepszych praktyk lokalizacyjnych, zmniejszaniu liczby uszkodzeń kabli i bezpieczniejszym kopaniu. Producent Radiodetection posiada ponad 30 letnie doświadczenie na rynku lokalizacji infrastruktury podziemnej. Wskazanie dokładnego przebiegu kabli energetycznych, telekomunikacyjnych czy rurociągów gazowych lub wodnych skutkuje bezpieczniejszym i terminowym wykonaniem zaplanowanych prac ziemnych. Produkt CAT4 firmy radiodetection w prosty i intuicyjny sposób pomaga użytkownikom wykonać swoją pracę w sposób bezpieczny.

Radiodetection CAT4 – flagowy lokalizator

Lokalizator CAT4 (Cable Avoiding Tool) odbiera sygnały pochodzące z podziemnych instalacji ferromagnetycznych, tj:

  • 50Hz z kabli energetycznych pod napięciem,
  • fale radiowe czy indukcyjne przenoszone przez kable telekomunikacyjne i rury metalowe.

Następnie za pomocą sygnałów dźwiękowych jak i na intuicyjnym ekranie wyświetla wyniki pomiarów. Do pracy mamy możliwość wykorzystania kilku trybów pomiarowych w zależności od zapotrzebowania. Power, Radio, z nadajnikiem Genny lub tryb łączony. Powyższe tryby pozwalają na wykrywanie każdej infrastruktury metalowej, energetycznej czy teletechnicznej.

Oszczędne zasilanie bateryjne zapewnia wiele godzin nieprzerwanej pracy. 

Instrukcja w języku polskim.

Polecamy ten produkt – CAT4 to jeden z najczęściej kupowanych lokalizatorów.

Podwójna częstotliwość

Jednoczesna podwójna częstotliwość 8kHz i 33kHz pomaga zlokalizować kable telekomunikacyjne o małej średnicy. Współpraca z generatorem Genny4 polepsza parametry lokalizacji infrastruktury podziemnej.

Wbudowany GPS™

Wybrane lokalizatory wyposażone w wbudowany GPS™ umożliwiają umieszczanie miejsca wykonywania pomiarów w zapisie użytkowania. Opcja ta pozwala na dokładne planowanie prac i pomiarów w trudnym terenie w infrastrukturze miejskiej.

Dynamic Overload Protection™

Dynamiczna ochrona przed przeciążeniami filtruje zakłócenia generowane przez sygnały naziemne. Funkcja ułatwia pracę w środowiskach o wysokim zagęszczeniu kabli i transformatorów i jest pomocna w prawidłowej interpretacji wyników.

Tryb łączny

Umożliwia pracę trybów Power, Radio, oraz z nadajnikiem Genny™ w celu szybkiej lokalizacji infrastruktury podziemnej przed podjęciem prac. Zasilanie bateryjne zapewnia wiele godzin pracy. Tryb Power lokalizuje obciążone kable energetyczne oraz rury stalowe. Tryb Radio pozwala na lokalizacje kabli telefonicznych, sterowniczych i teletechnicznych.

StrikeAlert™

Wbudowany w wybrane lokalizatory CAT4 Strike Alert działający w trybach pasywnych, oraz aktywnych umożliwia wczesne wykrywanie płytko położonych instalacji.

Prosta i intuicyjna obsługa

Lokalizatory CAT4 są skonstruowane tak aby móc obsługiwać je jedną ręką. Po złapaniu za rączkę wykrywacz automatycznie się uruchamia i jest gotowy do pracy. Lokalizację wspomagają adaptacyjne dźwięki naprowadzające. Wymiary produktu są dopasowane do użytkownika.

Kontrastowy ekran

Kontrastowy wyświetlacz z podświetleniem wskazujący moc sygnału, głębokość, oraz ilość połączonych satelit.

Szybki import danych z USB 2.0

RD7100 w wersji MRX (Lokalizatory markerów) posiadają wbudowany Bluetooth™, dzięki któremu możliwa jest łączność urządzenia z aplikacją RD Map™ znajdującą się na smartfonie, oraz zapis przebiegów lokalizacji.

Tacka na akcesoria w generatorze

Gdy jest to wymagane sprawdź urządzenie i uzyskaj certyfikat kalibracji swojego lokalizatora przez Internet za pomocą oprogramowania RD Manager ™ na PC bez wysyłania urządzenia do centrum serwisowego.

Kontrastowy ekran

Integralność systemu lokalizatora można potwierdzić na miejscu pracy, bez konieczności ingerencji serwisu. Autotest podaje sygnały do ​​obwodu lokalizującego, a także sprawdza wyświetlacz i zasilanie urządzenia.

Aplikacja CAT Manager™

C.A.T Manager to oprogramowanie oferujące analizę pomiarów na miejscu przez smartfon, lub przez komputer PC, i zapisywanie pomiarów, raportowanie do pików .csv, oraz .kml.

Tacka na akcesoria w generatorze

Gdy jest to wymagane sprawdź urządzenie i uzyskaj certyfikat kalibracji swojego lokalizatora przez Internet za pomocą oprogramowania RD Manager ™ na PC bez wysyłania urządzenia do centrum serwisowego.