Wykrywacz instalacji podziemnych C.A.t. 4

Lokalizator C.A.T.4 Radiodetection to zaawansowane narzędzie do wykrywania ukrytych przewodów i rur pod ziemią. Wykorzystuje on technologię radiową, pozwalającą precyzyjnie zlokalizować kable, rury wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe oraz inne podziemne instalacje.

  • Proste lokalizowanie zakopanych kabli i rur
  • Wskazywanie głębokości z generatorem
  • Kalibracja przez internet
  • Odłączany głośniczek
  • jednoczesne wykrywanie w trybie łączonym
  • 2 letnia gwarancja

Wykrywanie zakopanych kabli i rur

Kalibracja przez internet

Generator 1W z trybem Boost

Najważniejsze funkcje

Niezawodny i intuicyjny lokalizator instalacji podziemnych

C.A.T4 to innowacyjne urządzenie zaprojektowane w taki sposób, aby jego obsługa była wygodna i intuicyjna. Dzięki temu użytkownik nie potrzebuje zaawansowanych umiejętności ani doświadczenia. Lokalizator instalacji podziemnych stosuje podwójną częstotliwość (8kHz i 33kHz), dzięki czemu pomaga zlokalizować nawet kable telekomunikacyjne o małej średnicy. Przy zastosowaniu z generatorem Genny4 zapewnia jeszcze większe możliwości wykrywania infrastruktury.

Dokładność i niezawodność

Lokalizator C.A.T4 zapewnia dokładność wykrywania różnego rodzaju infrastruktury podziemnej. W połączeniu z generatorem Genny4 umożliwia korzystanie z wielu trybów w zależności od zapotrzebowania. Parametry urządzeń pozwalają na wykrywanie infrastruktury metalowej, energetycznej i teletechnicznej. Wbudowany moduł GPS pozwala natomiast zapisywać lokalizacje wykonywanych pomiarów, co ułatwia planowanie późniejszych prac. System Dynamic Overload Protection™ filtruje zakłócenia generowane przez sygnały naziemne. Dzięki temu odczyt jest precyzyjny nawet w środowiskach o wysokim zagęszczeniu kabli czy transformatorów, a jego interpretacja jednoznaczna. Natomiast StrikeAlert™ umożliwia wczesne wykrywanie płytko położonych instalacji.

Wygoda użytkowania

C.A.T4 to urządzenie, które charakteryzuje się wyjątkową ergonomią i intuicyjnością. Jego budowa umożliwia obsługę jedną ręką. Dźwięki naprowadzające ułatwiają lokalizację infrastruktury podziemnej, a czytelny wyświetlacz, który uruchamia się automatycznie po złapaniu za uchwyt urządzenia, pozwala na wygodną kontrolę przeprowadzanych prac, w tym mocy sygnału, głębokości, oraz liczby połączonych satelit. Obudowa lokalizatora jest lekka i szczelna (IP54), co umożliwia jego użytkowanie w każdych warunkach. Przełącznik wyboru trybu pomiaru i pokrętło czułości są łatwo dostępne, a baterie pozwalają na długotrwałą pracę.

Urządzenie występuje w wielu wersjach i umożliwia dobór praktycznego wyposażenia dodatkowego – wszystko po to, abyś mógł pracować jeszcze wygodniej!

Dane techniczne i dokumenty

Tryby lokalizacjiPower, Radio, Genny, Tryb łączony
Dokładność lokalizacji+/- 10% dokładności
Wskazywanie głębokościZ generatorem | Głębokość kabli i rur 4m, tryb sondy 7m
Dokładność pomiaruTryb liniowy 5%, tryb sondy 5%
Filtracja zakłóceńDynami Overload Protection 40dB @50Hz (automatycznie)
Wskazania wizualneWyświetlacz cyfrowy
Kontrola wzmocnieniaPokrętło 270°
Kontrola trybów pracyRęczny przełącznik 4 stopniowy
Zasilanie2 baterie LR20
Wymiary i waga71.6cm x 25.1cm x 6.4cm | 2.3kg
Zapis pomiarówW wersji z GPS (gC.A.T.4) | 24 miesiące przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu
Stopień ochrony IPIP54
Temperatura pracy-20°C do +50°C

Pliki do pobrania

Karta katalogowaPobierz