Dron podwodny PIVOT

Dron podwodny Deep Trekker PIVOT umożliwia wykonywanie specjalistycznych prac i poszukiwań pod wodą. W tym celu urządzenie wykorzystuje napęd w postaci 6 pędników do ruchu w każdej płaszczyźnie. Obraz przetwarzany jest dzięki światłoczułej kamerze i długiej kablolinie o neutralnej pływalności. Za trwałość i kompaktową konstrukcję odpowiadają wysokiej jakości materiały. Model PIVOT dostępny jest w trzech wersjach dopasowanych do różnych zastosowań.

Drony, oraz kamery inspekcji posiadają tą samą jednostkę sterującą. Kontroler z dużym ekranem wyposażony jest w dwa drążki pozwalającym na intuicyjne sterowanie dronem. Duża ilość przycisków, w tym programowalnych pozwala na dostosowanie urządzeń ROV do własnych potrzeb. Dołączona do zestawu karta SD pozwala na nagrywanie rejestrowanego na żywo obrazu.

ROV do inspekcji podwodnej infrastruktury technicznej

ROV Deep Trekker PIVOT jest dronem dedykowanym do inspekcji podwodnej infrastruktury technicznej. Urządzenie wyposażone jest w ruchomą platformę pozwalającą na montaż dodatkowych czujników, oraz sonarów. Dodatkowe pędniki, oraz inteligentny system kontroli BRIDGE pozwala na precyzyjną pracę pod wodą. Dron podwodny z sześcioma pędnikami umożliwia poruszanie się na boki, a także wynurzanie i zanurzenie bez obrotu konstrukcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu testowany obszar nigdy nie zniknie z obrazu.

Dron z rotacyjną platformą pozwala na zamontowanie kilku narzędzi jednocześnie. Zmienia to dotychczasową pracę podwodną dronów Deep Trekker. ROV dostosowany do wykrywania obiektów pod powierzchnią wody może być doposażony o zaawansowane sonary, oraz czujniki do testów chemicznych. Ponadto platforma może obsłużyć zaawansowane narzędzie jakim jest wielofunkcyjny chwytak.

Robot do prac pod wodą

Remotely operated vehicle jak sama nazwa wskazuje jest zdalnie sterowanym pojazdem, w tym przypadku podwodnym. Sterowanie narzędziem z powierzchni zmienia dotychczasową efektywność pracy pod wodą. W zależności od typu wykonywanego zadania dron może zostać szybko zainicjowany do prac. Wyjątkowe technologie DeepTrekker czuwają nad stabilnością łączy i bezawaryjnym użytkowaniem drona.

Dron podwodny z wbudowanym wymiennym akumulatorem, pozwala na pływanie przez wiele godzin. W trakcie pracy ekran stale wyświetla poziom naładowania. W momencie, gdy urządzenie jest bliskie rozładowaniu można zawrócić ROV i zmienić źródło zasilania na nowe, w pełni naładowane.

Podwodny dron z nawigacją

Zestaw PIVOT Navigator wyposażony jest w system nawigacyjny GPS firmy Blueprint. Dzięki zaawansowanej technologii triangulacji, połączonej z odbiornikiem znajdującym się pod wodą i na powierzchni możliwe jest precyzyjne określenie położenia drona. W połączeniu z sonarem, oraz mapą pokazującą na żywo miejsce ROV pod taflą wody użytkownik może zaoszczędzić godziny czas na poszukiwaniach.

Zaawansowane sensory drona PIVOT współpracują z technologią Deep Trekker BRIDGE. Dzięki takiej konfiguracji po wciśnięciu zaledwie dwóch przycisków uruchamia się tryb autonomiczny. Wykorzystując powyższe funkcje dron sam utrzymuje głębokość i kierunek płynięcia.