Rejestrator szumu Phocus3

Phocus3 to zaawansowany rejestrator szumu zaprojektowany do wykrywania i lokalizowania wycieków wody. Komunikacja bezprzewodowa umożliwia zarówno pracą z częstym przemieszczaniem czujników, jak i stałe osłuchiwanie sieci wodociągowej. Wyniki wycieków na miejscu można uzyskać za pośrednictwem modułu komunikacyjnego z przeprowadzoną szczegółową analizą, lub poprzez sieć GSM w oprogramowaniu PrimeWeb.

Niewielkie wymiary

Dzięki niewielkim wymiarom wynoszącym 40mm x 113mm Phocus3 umożliwia umiejscowienie w dowolnej skrzynce z zasuwą nie wymagając specjalnego przygotowania sieci do montażu czujników.

Metoda działania

Phocus3 to inteligentny rejestrator akustyczny, który wykrywa hałas generowany przez wyciek wody. Rejestrator próbkuje hałas rurociągu co sekundę podczas każdej z trzech próbnych epok w nocy, kiedy hałas tła jest najniższy. Przeprowadza analizę statystyczną każdej z trzech epok w celu ustalenia współczynnika ufności wycieku.

Globalna platforma PrimeWeb

PrimeWeb to internetowe rozwiązanie do gromadzenia i wyświetlania danych hydraulicznych sieci wodnej oraz alarmów wycieków i skorelowanych pozycji wycieków – wszystko na jednej platformie.

PrimeWeb przetwarza zdalne dane z rejestratorów danych XiLog+, rejestratorów hałasu akustycznego Phocus3 i Phocus3m oraz rejestratorów hałasu Enigma3m. Jest dostępny na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.