Korelator radiowy Eureka3

Korelator radiowy Eureka firmy Ovarro do dokładnej lokalizacji wycieków z rurociągów. System umożliwia badanie wodociągów w terenie i przeprowadzanie korelacji w czasie rzeczywistym. Prosty proces wprowadzania danych rurociągu, oraz intuicyjne menu zapewniają wygodę użytkowania i szybkie wyniki. Czujniki z antenami mogą być wygodnie rozstawione na hydranty przekazując pomiary na odległość do 450m.

Korelator z czujnikami radiowymi może zostać łatwo doposażony o dodatkowe akcesoria i urządzenia. Do urządzenia można podpiąć bezprzewodowy geofon, hydrofony na instalacje z tworzyw sztucznych, oraz multikorelator Enigma. Eureka3 dostępna jest również w wersji z “+” wyposażonej w zaawansowane filtry adaptacyjne. Funkcja automatycznie dostosowuje częstotliwość do dokładniejszego wskazywania wycieków.

Korelator do wykrywania wycieków

Korelator Eureka3 zapewnia precyzyjną lokalizację wycieków nawet na duże odległości. Dzięki cyfrowej, 16 bitowej korelacji online system precyzyjnie wykrywa miejsce wycieku. Dźwięki przesyłane są za pomocą transmisji radiowej prosto do wielofunkcyjnej jednostki centralnej z dużym ekranem dotykowym. Zestaw obejmuje zewnętrzne czujniki zapewniające montaż sensora w komorach przy umiejscowieniu nadajnika na ziemi.

Korelator z wbudowanym GPS przechowuje miejsce rozstawienia czujników usprawniając proces lokalizacji wycieków i zwiększając bezpieczeństwo.

Wykrywacz nieszczelności z geofonem

Profesjonalny korelator Eureka oferuje możliwość bezpośredniego osłuchiwania instalacji wodociągowej. Urządzenie zapewnia przetwarzanie dźwięku na żywo wprost do słuchawek użytkownika na trzy różne sposoby:

  • Dźwięk wycieku przesyłany jest bezpośrednio do jednostki centralnej z wybranego czujnika przez transmisję radiową.

  • Zewnętrzny akcelerometr podłączony bezpośrednio do centralki Eureka3 transmituje dźwięk z osłuchiwanej rury.

  • Opcjonalny dodatkowy geofon Mikron3 do lokalizacji wycieków umożliwia namierzanie przecieków z ziemi przez grunt bez generujących zakłócenia przewodów.

Detektor wycieków Eureka

System wykrywania wycieków Eureka 3 precyzyjnie namierza nieszczelność rur wypełnionych wodą pod ciśnieniem. Zarejestrowane pomiary, oraz szumy wskazywane są na czytelnym wyświetlaczu o dużej rozdzielczości. Korelator wyposażony jest w intuicyjny system wprowadzania danych rurociągu, oraz funkcję określania prędkości dźwięku w rurze. Urządzenie pozwala na wykonanie pomiarów bez posiadania wszystkich informacji o przebiegu rur.

Pojemna walizka transportowa gwarantuje pomieszczenie urządzenia wraz z niezbędnymi akcesoriami. Ponadto system może być ładowany bezpośrednio przy pomocy tylko jednego zasilacza i przewodu sieciowego.

Urządzenia do wykrywania nieszczelności

Produkt wykrywający przecieki w przewodach wodnych zapewnia ogromne korzyści dla przedsiębiorstwa wodociągowego. System Eureka3 spełnia najwyższe standardy dokładności w zakresie wskazywania nieszczelności także w instalacjach wykonanych z PCV, oraz PE. Produkty z serii Eureka, oraz Enigma firmy Ovarro posiadają wytrzymałe opakowania w formie twardych, wodoodpornych walizek transportowych. Używanie korelatora pozwala szybko zlokalizować słyszalne wycieki i namierzyć miejsce ich występowania. Dzięki regularnym sprawdzaniom strefy szczególnego zagrożenia niskie straty wody są realne.