Korelator Enigma®, Enigma 3hyQ

Enigma to najnowocześniejszy cyfrowy korelator wielopunktowy, który został zaprojektowany do użytku jako tymczasowe lub półstałe narzędzie do badania sieci wodociągowej, oraz ciepłowniczej. Ten system rejestrowania szumów może określać lokalizację wycieków na podstawie akustyki badanej sieci. Enigma łączy rejestrowanie i korelację szumu w jednej operacji, aby zapewnić lepszą wydajność operacyjną.

Prosta instalacja w terenie

Rejestratory korelujące Enigma są rozmieszczane w wielu miejscach, zwykle na zaworach lub hydrantach, w normalnych godzinach pracy. Podstawa czujnika ma silny magnes umożliwiający przyczepienie go do metalowej powierzchni.

Praca w trybie nocnym i tymczasowym

Korelator Enigma posiada dwie metody konfiguracji: zegarową i z opóźnieniem czasowym. Pierwsza metoda umożliwia uruchamianie korelacji o konkretnej godzinie, a druga po minięciu określonego przy konfiguracji czasu.

Trzy okresy pomiarowe

Czujnik Enigma może rejestrować od 1 do 3 okresów pomiarowych, które następnie ulegają korelacji umożliwiając tym samym filtrację niepożądanych dźwięków takich jak pobór wody, lub dźwięki otoczenia.

Rysowanie schematu sieci

Oprogramowanie Enigma umożliwia proste wprowadzanie danych w każdej poszczególnej korelacji, lub wprowadzanie danych za pomocą szybszego i łatwiejszego w interpretacji schematu sieci.

Wielopunktowa korelacja na sieciach wodnych

Rejestratory Enigma są rozmieszczane w wielu miejscach, zwykle na zaworach lub hydrantach, w normalnych godzinach pracy. Mogą być zaprogramowane do pracy w dzień lub w nocy. Czujniki rejestrują rzeczywisty dźwięk wycieku. Po przesłaniu danych do komputera szum jest przenoszony do oprogramowania hosta, gdzie jest przetwarzany w celu wyświetlenia wszystkich pozycji wycieku między rejestratorami. Programowanie i odczyt danych wykorzystuje komunikację optyczną i USB w celu zapewnienia szybkiego i bezstratnego działania.

Wykrycie awarii bez danych

Do przeprowadzenia wstępnej analizy sieci nie jest wymagane wprowadzanie danych. Oprogramowanie ułatwia nam oszacowanie na którym odcinku występuje uszkodzenie.

Niewielkie wymiary

Każdy czujnik Enigma posiada rozmiary umożliwiające umiejscowienie go w dowolnej komorze, lub skrzynce zasuwy. Jego średnica to 58mm, a wysokość 102mm.

Standard IP68

Każdy czujnik wykonany jest z wysokiej jakości aluminium. Konstrukcja jest testowana pod kątem szczelności i umożliwia pracę pod wodą, oraz w mocno zapylonych przestrzeniach.

Korelacja hydrofonowa z użyciem Enigma 3hyQa

Korelator Enigma 3hyQ jest wariantem standardowego wielopunktowego rejestratora korelacji Enigma, który został dodatkowo zoptymalizowany pod kątem lokalizacji nieszczelności w rurach o dużej średnicy i na dłuższych dystansach. Zastosowano hydrofon o wysokiej czułości (bezpośrednio wykrywa falę ciśnienia w wodzie) w połączeniu z zastosowaniem filtrowania wąskopasmowego.

Dostępne wersje korelatora

Enigma Full

Zaawansowany zestaw z walizką (umożliwiającą pomieszczenie do 8 czujników), 8 czujników korelujących Enigma, przewód komunikacyjny PC, oraz oprogramowanie Enigma.
Wyślij zapytanie

Enigma Compact

Zaawansowany zestaw z walizką (umożliwiającą pomieszczenie do 3 czujników), 3 czujników korelujących Enigma, przewód komunikacyjny PC, oraz oprogramowanie Enigma.
Wyślij zapytanie

Enigma hyQ

Zaawansowany zestaw z walizką (umożliwiającą pomieszczenie do 3 czujników), 3 czujników korelujących Enigma hyQ, przewód komunikacyjny PC, oraz oprogramowanie Enigma. Dodatkowo zestaw wyposażony jest w walizkę z 3 hydrofonami.
Wyślij zapytanie

Copyright© 2021 RD Tech s.c. ul. Dworcowa 38/26 05-500 Piaseczno NIP: 1231312757