Zdalny korelator Enigma3m

Wielopunktowy system korelacji Enigma3m zapewnia zdalną lokalizację wycieku za pomocą komunikacji 3G / GPRS. Jest stosowany w podziemnych komorach i nie wymaga kosztownej technologii naziemnej. Wiele rejestratorów dokonuje korelacji w celu dokładnego zlokalizowania pozycji wycieku.

Korelator hydrofonowy Enigma3hyQ został zoptymalizowany do wykrywania wycieków wody na większe odległości. Ponadto czujniki znakomicie sprawdzają się na rurach o dużej średnicy i instalacjach z tworzyw sztucznych w sieciach dystrybucji wody. Produkt z serii Enigma3m oferuje intuicyjne wprowadzanie danych rury w miejscu pracy.

Wykrywanie wycieków przez internet

Korelator połączony z internetem Enigma 3m zapewnia stałe monitorowanie sieci wodociągowych. Logger posiada wbudowaną, lub zewnętrzną antenę łączącą się z siecią telekomunikacyjną. Podczas nocy wykonywane są pomiary, a zarejestrowane pomiary, wraz z nagraniami wysyłane są do serwera internetowego PrimeWeb. Produkty z serii Enigma3m wyposażone są we wbudowany GPS, który zapamiętuje pozycje ustawienia czujnika.

Wykrywanie nieszczelności wodociągowych ze zdalnym odczytem pomiarów możliwe jest z dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową. Ponadto dzięki pełnej transmisji danych system oferuje odsłuchiwanie dźwięków i szumów z miejsca ustawienia sensora. Konfiguracja raportów, oraz komunikatów umożliwia dostosowanie platformy pod wymagania użytkownika, lub przedsiębiorstwa, np. alarm dźwiękowy w przypadku wykrycia wycieku.

Korelator z wbudowaną kartą SIM

Logger Enigma3m z wbudowaną kartą SIM umożliwia łączenie się z dowolną siecią telekomunikacyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie samo określa, który operator oferuje najlepszą jakość transmisji danych i z tą siecią czujnik się łączy. Minimalna złożoność konstrukcji czujnika i wydajne zasilanie pozwala na nawet 5 letnią pracę detektora.

Intuicyjny korelator do zdalnego wykrywania wycieków z serii Enigma oferuje badania zdalne, oraz na miejscu pomiarów. Wyciek może być określony poprzez połączenie z programatorem XAP Display służącym do programowania, oraz odczytywania czujników, a także systemu Phocus3. Miejsce ustawienia narzędzia zapisywane jest we wbudowanej pamięci urządzenia.

Wykrywacz nieszczelności z transmisją GPRS

Rejestratory korelujące Enigma3m przesyłają codzienne dane dotyczące hałasu wycieku za pośrednictwem sieci komunikacyjnych 3G lub GPRS. Te dane są wysyłane do serwera. Dane zapewniają alarmy wycieku, a także umożliwiają użytkownikowi odsłuchanie hałasu, co pomaga potwierdzić, że jest to hałas wycieku. Co więcej, korelacja może być przeprowadzona z wielu rejestratorów w celu dokładnego zlokalizowania pozycji wycieku. Aby umożliwić dokładne korelacje, przeprowadzana jest codzienna synchronizacja czasu rejestratora

 

Internetowa platforma do wycieków

PrimeWeb to internetowe rozwiązanie do gromadzenia i wyświetlania danych hydraulicznych sieci wodnej oraz alarmów wycieków i skorelowanych pozycji wycieków – wszystko na jednej platformie. Urządzenie łączy się z serwerem poprzez sieć telekomunikacyjną.

Globalna platforma monitorująca parametry wodociągów PrimeWeb przetwarza zdalne dane z rejestratorów danych XiLog+, rejestratorów hałasu akustycznego Phocus3 i Phocus3m oraz rejestratorów hałasu Enigma3m. Jest dostępny na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.