Detektor gazów wybuchowych Riken Keiki NC-1000

Model NC-1000 to przenośny wielogazowy detektor nieszczelności gazu umożliwiający wykrycie wraz z podaniem stężenia 25 różnych gazów przy kalibracji tylko z użyciem Metanu (CH4).Ponadto urządzenie posiada wbudowaną pompę, duży wyświetlacz prezentujący wyniki wraz z wykresami, a także rejestrację zdarzeń. Wykrywacz NC-1000 spełnia wszystkie normy ATEX dla grupy II.

Riken Keiki to japoński producent detektorów w tym detektorów gazów wybuchowych i łatwopalnych. Firma działa na rynku światowym od 1939 roku i od 80 lat usprawnia urządzenia tworząc najmniejsze, najlżejsze i najlepsze detektory gazów na świecie.

25 gazów w jednym urządzeniu

NC-1000 jest unikalnym konstrukcyjnie urządzeniem posiadającym możliwość wykrywania 25 gazów zaprogramowanych w detektorze kalibrując system jedynie z użyciem jednego gazu.

Wydajna pompa z trybem "Turbo"

W standardowym trybie pracy wydłużającym żywotność baterii pompa pracuje z przepływem powietrza do 18 l/h, w trybie turbo moc zwiększa się do 36 l/h.

Duży czytelny wyświetlacz

Detektor jest wyposażony w duży podświetlany wyświetlacz z możliwością wskazywania aktualnego stężenia, wykresu kołowego, a także informacji o stanie urządzenia.

Wysoki stopień ochrony

Urządzenie jest wykonane zgodnie z certyfikatami ATEX dopuszczone do użytkowania w strefach iskrobezpiecznych i posiada stopień ochrony IP67.