Zdalny detektor metanu

Laserowy detektor metanu jest odpowiedni do napowietrznych rurociągów, pionów lub rurociągów rozmieszczonych w wąskich przestrzeniach, do których trudno jest dotrzeć i mogą stać się potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa; trudno jest szybko lokalizować przecieki, podczas napraw awaryjnych, rosnącego ryzyka na miejscu pomiarowym, a codzienne kontrole rurociągów pochłaniają dużo czasu. Siła robocza, nieefektywność konwencjonalnych detektorów, powtarzające się okresowe kalibracje i naprawy są czasochłonne i uciążliwe, przez co detektor tego laserowy staje się idealnym urządzeniem do tego typu pracy.

Laserowa detekcja gazu

Urządzenie do detekcji gazu wykorzystuje praw Lamberta-Beera polegające na absorbcji promieniowania elektromagnetycznego przez lokalizowany gaz. Maksymalna odległość pomiaru to 60m.

Selektywność na metan

Dzięki zastosowanej metodzie pomiaru JJB30 jest w pełni selektywny na metan i niewrażliwy na inne gazy znajdujące się w otoczeniu.

Brak okresowych kalibracji

Brak wbudowanych sensorów i elementów eksploatacyjnych znacząco redukuje koszty obsługi urządzenia.

Osłona wrażliwych części

JJB30 posiada wbudowaną gumową osłonę lasera, oraz celi wyłapującej odbitą wiązkę lasera. Po wykonywanych pomiarach można osłonić elementy detektora.

Elastyczna opaska na dłoń

Elastyczna materiałowa opaska zamontowana z tyłu urządzenia ułatwia pracę w terenie i jednocześnie zabezpiecza przed wyślizgnięciem się z dłoni.

Czas odpowiedzi 0.05s

Urządzenie posiada bardzo krótki czas odpowiedzi, dzięki czemu laser trafiając do celi poprzez odbicie od reflektora błyskawicznie wyświetla stężenie gazu.

RD Tech s.c.

ul. Dworcowa 38/25
05-500 Piaseczno
NIP: 1231312757
REGON:363757236

Kontakt:

Tel: (22) 390 59 47

Email: biuro@rdtech.pl

Serwis:

Tel: +48 503 514 082

Email: bielinski.adam@rdtech.pl