Portascanner Airtight 520

Polska dystrybucja

Przenośny, ultradźwiękowy detektor integralności pomieszczeń. Lokalizator nieszczelności. Wsparcie udzielane bezpłatnie przez cały okres eksploatacji urządzenia. Każda jednostka jest objęta 3-letnią gwarancją.

Jakość powietrza w pomieszczeniach to kluczowa kwestia bezpieczeństwa. Jest ona osiągana przez COWIG, aby zapewnić wystarczający poziom tlenu, zapewniając odpowiednią wentylację i przepływ powietrza oraz filtrację. Nowe przepisy budowlane wymagają przeprowadzenia testów szczelności i przepuszczalności powietrza, aby zapewnić skuteczne i wydajne działanie systemów COWIG, a także obniżyć koszty i emisję CO2.

Istniejące testy szczelności są pracochłonne, trudne i kosztowne. Prowadzą tylko do informacji o całościowej nieszczelności pomieszczenia czy budynku. Wymagany jest oddzielny test do lokalizacji wycieków i obecnie nie ma sposobu na ilościowe określenie tych przecieków. Kolejnym problemem jest niemożność zlokalizowania oraz określenie ilościowo wycieku, co skutkuje niedokładnymi środkami zaradczymi. 

Portascanner AirTight 520 to urządzenie opracowane przez Coltraco, które uzupełnia systemy COWIG i filtracji powietrza, mierzy indywidualne rozmiary przecieków oraz wykorzystuje je do przybliżenia całkowitej przepuszczalności powietrza.

Urządzenie współpracuje z zestawem do testowania wentylatorowego, używanym do testów integralności pomieszczenia. Jego celem jest pomoc w zlokalizowani dokładnych miejsc wycieku i jest znacznie dokładniejszy i wydajniejszy w porównaniu z istniejącymi metodami, takimi jak ołówek dymny lub anemometr. Nie ma wymogu zwiększania ciśnienia w pomieszczeniu w celu przeprowadzenia testu z Portscanner AirTight 520, wszystko co jest wymagane to dostęp do obu stron testowanej konstrukcji.

Pomiar

Obliczanie natężenia przepływu powietrza przez nieszczelność

Poprawa jakości powietrza

Nieinwazyjna technologia. Wskaże dokładne miejsca wycieków i ich zakres w celu wykonania działań naprawczych

Oszczędność czasu

Szybkie i intuicyjne pomiary

Precyzyjna lokalizacja

Bezpieczeństwo i ochrona zarządzania budynkiem

Rejestracja wycieków

Intuicyjny interface pozwala przeglądać i rejestrować wyniki pomiarowe

Wysoka dokładność

Szybki lu pełny test w zależności od potrzeb