Lokalizator kabli rur i markerów

Wykrywacze przewodów podziemnych oraz rur - lokalizacja kabli, infrastruktury i urządzeń

Każda inwestycja budowlana, czy też drogowa, gdzie występuje konieczność naruszenia gruntu, wymaga od wykonującego wykopy szczególnej ostrożności z uwagi na obecność usytuowanych w ziemi kabli i rur ziemnych, również PVC. Pomimo istnienia map geodezyjnych z naniesioną infrastrukturą podziemną warto dokonać profesjonalnej weryfikacji za pomocą specjalistycznych narzędzi skanujących przedmiotowy teren. Zasada ograniczonego zaufania z pewnością pozwoli na bezproblemowe prowadzenie prac i wyeliminuje potencjalne uszkodzenia przewodów i rur. A zatem wykonajmy najważniejszy, a przy tym najprostszy krok decydując się na najwyższej jakości lokalizator przewodów i kabli światowego lidera w tej branży firmy Radiodetection.

Zastosowanie detektorów przewodów energetycznych i rur plastikowych przed rozpoczęciem prac znacząco wpływa na ich późniejszy postęp, a więc eliminuje zbędne koszty, które mogą być wynikiem ewentualnych uszkodzeń. Gwarancją najlepiej wykonanych robót jest wykorzystanie lokalizatorów trasy kabla oraz urządzeń podziemnych, również w trakcie ich prowadzenia. Nie bez znaczenia jest także pewność bezpieczeństwa dla pracujących w najbliższym otoczeniu ludzi.

C.A.T. 4®

Radiodetection

C.A.T 4

Optymalny wybór do zabezpieczenia przed uszkodzeniem przewodów i rur zakopanych pod ziemią.

RD7200®

Radiodetection

Precyzyjna lokalizacja kabli i rur w każdej branży i wykrywanie uszkodzeń.

RD8200®

Radiodetection

Najbardziej zaawansowany wykrywacz infrastruktury podziemnej z systemami rejestracji pomiarów.

SCHONSTEDT®

Radiodetection

Magnetometry Schonstedt do lokalizacji podziemnych hydrantów, pokryw, oraz zasuw. Trwałe, wytrzymałe i posiadające 7 letnią gwarancję.

RD Tech - dostawca lokalizatorów kabli Radiodetection™

Innowacyjne technologicznie lokalizatory przewodów i rur firmy Radiodetection stanowią najwyższej klasy sprzęt do detekcji infrastruktury podziemnej. Jako wyłączny dystrybutor w Polsce zapewniamy również zgodny z polityką brytyjskiego producenta specjalistyczny serwis urządzeń.

Dostępność wielu dodatkowych akcesoriów, takich jak m.in. sondy sygnałowe o średnicach od 6 do 70 mm (możliwość penetracji gruntu na głębokości od 2 do 15 m), klamry nadawcze i odbiorcze oraz stetoskopy, poszerza zakres funkcjonalności oferowanych produktów oraz zwiększa precyzję detekcji. Bezsprzecznie na niezrównaną jakość pracy lokalizatorów Radiodetection wpływa ogromne doświadczenie producenta nabyte na przestrzeni wielu dziesiątek lat oraz wdrożone technologie opatrzone licznymi patentami.

W szerokiej gamie ofertowej funkcjonują m.in. lokalizatory kabli i rur PVC, uszkodzeń izolacji, lokalizatory prądów błądzących oraz reflektometry. Do podstawowych narzędzi elektronicznych, których nie powinno zabraknąć w wyposażeniu wykonawcy prac w gruncie, należą:

  • kategoria C.A.T 4, które umożliwiają szybką i bezpieczną detekcję infrastruktury podziemnej w trybach pasywnych, przy czym tryb Genny pozwala na pracę z dodatkowym generatorem i wskazywanie głębokości instalacji,
  • seria produktu RD7100 oraz RD8100 o wysokim stopniu zaawansowania cechujących się wyjątkowo precyzyjnymi wskazaniami położenia, a także poziomu głębokości infrastruktury podziemnej. Detektory dodatkowo wyposażone są w funkcję wykrywania uszkodzeń izolacji,
  • kategorie zarówno RD7100 oraz RD8100 MRX, które oprócz standardowych funkcji wykrywacza realizują lokalizacje zakopanych markerów znacznikowych OMNI/EMS.
Porównaj i wybierz dowolny sprzęt dostępny w naszej ofercie. W zależności od modelu i ustawień, pracują one w różnych częstotliwościach, mają wbudowany moduł GPS, posiadają dynamiczną ochronę przed przepięciami, zapewniają standard IP65, nadajnik sygnałowy, umożliwiają wczesne wykrywanie płytko położonych instalacji, skonstruowane są tak aby ich obsługa była szybka i intuicyjna. Zapewniamy gwarancje producenta, profesjonalny serwis i kontakt. 

Copyright© 2021 RD Tech s.c. ul. Dworcowa 38/26 05-500 Piaseczno NIP: 1231312757